Kisbér város hivatalos honlapja

Bábolnai sakkfesztivál

2011. február 25. , péntek

A 19. Bábolnai sakkfesztiválon hagyományosan képviselik a kisbéri sakkozók városunkat, és a Sakkbarátok Egyesülete Kisbér - Ászár sakkcsapatot.

Ezzel a versennyel megyénk amatőr sakkozóinak kívánnak a szervezők díjazott versenyzési lehetőséget biztosítani, ami lehetőséggel élnek is sokan. A verseny fővédnöke és szervezője volt több évben Popovics György, a Megyei Közgyűlés elnöke, a verseny lelke pedig minden évben Bierbauer Imre igazgató úr. A versenyen a díjakat dr. Horváth Klára polgármester adta át.
A versenyt január 29-én több korcsoportban rendezték: kezdők, 3-4. osztályos lányok és fiúk, felsős lányok és fiúk, középiskolás lányok és fiúk, felnőttek 1900 értékszám alatt, nyugdíjasok 1900 értékszám alatt, Komárom-Esztergom Megye Nyílt rapid bajnoksága (1900 értékszám feletti versenyzők), valamint a Fortuna kategória, azaz minden résztvevő neve bekerül egy kalapba, és a szerencsések ajándékot nyerhetnek.
A jó hangulatú versenyen részt vett Kertész Kaba, Kertész Mátyás, Malomsoki László, Bánszegi Attila, Vinkovits László és Varga Ferenc. Több kisbéri szokott indulni a versenyen, de ez évben elfoglaltság miatt csak hatan neveztek. A kis létszám ellenére jól szerepeltek a sakkozók, mert Kertész Mátyás 3. helyezett lett az alsó tagozatos fiúk kategóriában, Bánszegi Attila 2. helyezett lett a „profik”, az 1900 Élő pont feletti versenyzők között és Malomsoki László 1. helyezett lett az „amatőr” 1900 Élő pont alattiak között.
A sport a kultúra szerves része. A sport, a sakk nevel, fegyelmez, tartást ad. A sakkozásnak készség- és képességfejlesztő hatása van. „Sokan egyenesen a sakk négy fő funkcióját említik: sport, játék, tudomány és művészet egyszerre. Általában arról is szinte mindenki meg van győződve, hogy a sakkozás - alapvető kognitív lelki folyamatokat és funkciókat működtetve - jótékonyan hat az értelmi képességek, mindenekelőtt a megértést és a problémamegoldást biztosító gondolkodás fejlődésére.” (Szilágyi Péter)
A szabadidő kellemes eltöltésére, egy kellemes kis sportolásra, és az elme csiszolására szeretettel vár minden sakkozni vágyót a Sakkbarátok Egyesülete Kisbér - Ászár, ők minden pénteken este tartanak edzést és Malomsoki László sakkoktató, aki minden szerdán 16-18 óra között sakkozik a gyermekekkel a Wass Albert Művelődési Központban.