Kisbér város hivatalos honlapja

A kisbéri TMG diákjai szereplése a honvédelmi versenyen

2011. október 06. , csütörtök

A kisbéri Táncsics Mihály Gimnázium diákjai szeptember 20-án, a pápai bázisrepülőtéren megrendezett honvédelmi versenyen mérték össze tudásukat a pápai és környékbeli tanulókkal.

A verseny célja a sport eszközeivel elősegíteni, a hadseregről, a katonákról alkotott társadalmi kép javítását, valamit a honvédség társadalmi kapcsolatainak erősítésére, a fiatalok egészséges, sportos életmódra való nevelése volt. A versenyre az általános iskolás 7-8. osztályos diákok, és 11-12. osztályos középiskolás diákok jelentkezhettek.

A rendezvény megnyitása után a verseny egy egészségügyi és egy szellemi teszttel kezdődött, melyben főleg történelmi, sportéleti és általános katonai kérdések voltak. A feleletválasztós tesztlap kitöltése után a versenyzők birtokba vették a bázisrepülőtér sportpályáját és annak környezetét, majd megkezdődött a gyakorlati erőpróba. Volt gránáthajítás, lövészet, futás, kúszás és mászás akadálypályán, imitált elsősegélynyújtás és sebesült hordozás. A rendezvény egészére az összetartás, egymás bíztatása végig jellemző volt.

A versenyen a Táncsicsos diákok első alkalommal vettek részt, tizenkilencből a hatodik helyezést érték el. A csapat tagjai Hatejer László - Horváth Ádám tizedik, Horváth Roland és Molnár Nóra tizenkettedik  osztályos tanulóink voltak. Az első három helyezettet serleggel és érmekkel jutalmazták, de minden jelenlévő kapott egy finom és bőséges ebédet. Mi sem zárhatta volna kifejezőbben a napot, mint a búcsúzásként elhangzott „Erőt, egészséget!” katonaköszöntés.

Köszönjük Takács Csaba őrnagynak a felkészítést és hogy időt szakított ránk azon a borongós keddi napon, valamint Kisbér önkormányzatának az utazás lebonyolítását.