Csaknem teljesen megtelt hétfőn fél egykor a Wass Albert Művelődési Központ 400 fős színházterme. A Petőfi Sándor Általános Iskola, a Bánki Donát Szakképző iskola és a Táncsics Mihály gimnázium tanulóiból verbuválódott közönség a Kávészünet zenekar „trendhagyó irodalomóráján” vehetett részt.
A Kávészünet költők verseit zenésíti meg. Elhangzottak dalok Vörösmartytól, Petőfitől, József Attilától, Adytól, Radnótitól és másoktól is. A zeneszámok között átvezetésként a diákokkal beszélgettek a költőkről, versekről a zenekar tagjai. Volt közös verstanulás, sőt a végén még egy kis mozgásra is rávették a közönséget.
Álljon itt a zenekar honlapjáról származó hitvallás:
½Az üzenet: a versnek mindenütt helye van. Olyan érzelmi és gondolkodásmód-beli hatást lehet vele elérni, amilyet semmi mással. Nem szabad, hogy ez az élmény kimaradjon, vagy háttérbe szoruljon a mostani fiatalság számára. Sokan nehezen barátkoznak meg a verstanulással; többek között ebben segít a Kávészünet, hiszen a Trendhagyó Irodalomóra program által most már bizonyított, hogy megzenésítve sokkal könnyebb és egyszerűbb verset tanulni. Így a kínkeserves szavalatok helyett a diákok végre jó irodalomjegyeket szerezhetnek, így aztán a tantárgyat is közelebb érezhetik magukhoz, és a tanárok és a diákok egyaránt pozitívabban mehetnek be egy-egy órára. A kötelező tananyagbeli versek mellett számos kortárs és külföldi költő műve is szerepet kap a Kávészünet műsorában. A zenés irodalomórákat és a koncerteket egyaránt az interaktivitás jellemzi, a közönség is mindig szerephez jut. Mivel az üzenet minden korosztály és minden társadalmi réteg számára szól, így a tévét kapcsolgatva, a rádió csavargatása közben, az iskolapadban ülve vagy fesztiválozás közben is tarthatunk Kávészünetet, de bizonyos esetekben volt már rá példa, hogy kórházban kezelt gyerekeknek vagy épp egy hajléktalanszálló lakóinak szerzett örömet az együttes.½