Az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásával indult 2020 februárjában az általános iskolásoknak összeállított ingyenes program „Kis magyar táncrajz” címmel.
A koronavírus-járvány miatt ugyan elmaradt 50 előadás, ám ezeket az együttes júliusban és augusztusban igyekszik pótolni. Július közepétől egy újabb kezdeményezés keretében pedig a Duna Művészegyüttes „Magyar táncképek” címmel, egy folklór műsorral járja a kisebb lelket számláló településeket országszerte. Az együttes célja, hogy a történelmet minél jobban megpróbálják összekapcsolni a népi hagyományokkal.
Kisbérre augusztus 27-én délelőtt látogattak el, amikor a Wass Albert Művelődési Központ színháztermében néptáncórát tartottak a Petőfi Sándor Általános Iskola tanulóinak.
Számos Kárpát-medencei tájegység tánctípusát, az adott néprajzi tájegységek viseleteit, jellemző dallamait ismerhették meg a diákok.
A műsort egy narrátor vezette fel, aki pezsgő lendülettel, érdekes történetekkel, ismeretekkel tartotta fent a kicsik érdeklődését. Kérdéseivel a gyerekeket is ügyesen bevonta a műsorba, akik hangos nevetéssel jutalmazták törekvéseit. Többek között megtudhatták a diákok, hogy az 1848-as szabadságharcra is tánccal toborozták, németesen verbuválták a katonákat. Ez a ma is ismert verbunkos tánc, de Trianon és az elcsatolt területek is szóba kerültek. Azáltal, hogy a történelmet összekapcsolják a népi hagyományokkal, táncokkal vagy a népviselettel, és mindezt egy érdekes, vidám keretben mutatják meg, a tanultak sokkal jobban megragadnak a diákok emlékezetében.
A karikázó táncok eredetét is megismerhették: a böjt 40 napjában ugyanis tiltották a táncot, ez azonban az énekkel kísért karikázóra nem vonatkozott.
Az együttes a narrátor segítségével különböző táncokat, viseleteket, szokásokat, hangszereket is bemutatott a színpadon.
A diákok láthatóan nagyon élvezték az egy órás előadást, melyet nagy tapssal köszöntek meg az együttesnek.