Kisbér városa ad otthont a Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ (MÉM MDK) és a Szegedi Zsidó Hitközség közös utazókiállításának, amely a helyi születésű zsidó építész, Baumhorn Lipót (1860–1932) életművét mutatja be.
A tárlat ünnepélyes megnyitóját január 23-án délután tartották a Hegedűs Pál Helytörténeti Múzeum kiállítóterében.
A rendezvény apropóját a tervező halálának 90. évfordulója, valamint a Szegedi Új Zsinagóga építésének 120 éves jubileuma adja. A megvalósuló tárlat középpontjában az 1900–1903 között épített szegedi zsinagóga áll. Az építés körülményeit tervrajzmásolatok segítségével mutatják be, és a kiállítási installáció a gazdag belső dekorációból is ízelítőt nyújt. A műtárgyak mellett bőséges fotóanyag illusztrálja Baumhorn Lipót munkásságát. A kiállítási egységeken nemcsak az általa tervezett huszonhat zsinagóga jelenik meg, hanem a világi építészeti alkotások sokféleségébe is betekintést kaphatnak a látogatók Bélavári Krisztina fotóin keresztül. A 2020. októbere óta tartó kiállítássorozat a Batthyány Műemlékegyüttes Védelmében Alapítvány szervezésében érkezett Kisbérre, majd áprilistól maga a Szegedi Új Zsinagóga fogadja be nyár végéig.
A kiállítás 2022. január 24. és március 31. között tekinthető meg a Kisbéri Hegedűs Pál Helytörténeti Múzeumban (2870 Kisbér, Angol kert 1.).
(Kurátor: Dr. Oszkó Ágnes Ivett, a Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ művészettörténésze. A Szegedi Zsidó Hitközség restaurálási projektjének vezetője: Dr. Pataricza Dóra, történész. Szakmai tanácsadók: Ábrahám Vera, a Szegedi Zsidó Hitközség Archívumának vezetője, dr. Klein Rudolf tanszékvezető egyetemi tanár, Óbudai Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Kar, Ritoók Pál művészettörténész, a Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ Múzeumi Osztályának vezetője.)