Idén a megszokottól eltérően július második hétvégéjén, július 11 és 13 között rendeztük meg a Kisbéri Napokat.
A hagyományokhoz híven a pénteki napot a főzőversennyel kezdtük. Az időjárás azonban nem kegyelmezett, jó másfél órán szakadt az eső, ám a csapatoknak ez nem szegte kedvét. Esőkabátba, de legtöbben esernyők és napernyők alatt főzték a jobbnál jobb étkeket.
Mivel nem volt kikötés az ételek terén, ezért a zsűrinek nehéz dolga akadt. A kóstolás során a csapatok igyekeztek minél jobban levenni a lábukról az ítészeket. Végezetül 5 kategóriában hirdettek győzteseket, de szeretném megjegyezni, hogy az időjárás zordsága végett az elindult csapatok mindegyike győztesnek számít. Az legjobb csapat az Életmentők nevet viselő kórházi képviselet tagjai lettek, míg a Város legjobb séfje díját Lakner Ádám vihette haza. A főzőverseny fáradalmait a Retro Pokolban tartott koncerteken pihenhették ki a csapatok. Este 8 óra fele már úgy tűnt nem lesz gond az időjárással, így fellépett a Fonográf Emlékzenekar, majd az utcabálon Kapitány Péter szolgáltatta a zenét. Az eső végett sajnos helyi zenekarjaink (Noise+ és Pánik) nem tudtak fellépni, de szeretnénk megköszönni nekik a kitartást és szorgos készülődést a Kisbéri Napokra.
Szombat reggel 9 órától díjugrató versenyen vehettek részt az érdeklődők a Majális téren. A délután folyamán várta a gyerekeket a játékudvar légvárral, óriáscsúszdával, csónakázó tóval és fajátékokkal és a kézműves foglalkozás arcfestéssel, agyagozással és apró tárgyak készítésével, melyben a Gyöngyszem Óvoda óvónői voltak a gyerekek segítségére. Az egész napos programjaink között szerepelt még a jet-ski a tavon. 15 órától kezdődtek a programok a színpadon. A XV. Kisbéri Napokat Dr. Udvardi Erzsébet Polgármester Asszony nyitotta meg, aki e kerek évfordulón átadta Dr. Fehér Tibornak a Pro Urbe díjat. Fehér Tibor pár mondatba megköszönte a kitüntetést és örömét és köszönetét fejezte ki, hogy ennyi időn át szolgálhatta Kisbér városát.
Az ünnepélyes megnyitó után a Kis Langallik néptánccsoport előadását láthatták a nézők. A fellépés különlegessége volt, hogy országos verseny döntőjében szereplő gyerekeket láthattunk, akik az év folyamán a „Tiszán innen Dunán túl” elnevezésű országos népművészeti versenyről a legjobbnak járó arany minősítést hozták haza. Az egy órás műsoruk után a Kiskastély udvarán Écsi Gyöngyi az Élet vize című bábelőadását nézhették meg a gyerekek, közben pedig egy ifjú tehetség Lakatos Zsolt (Zé) zenélt a színpadon. 17 óra magasságában egy bohóc toppant az apróságok közé, aki elkápráztatta produkcióival a gyerekeket. Az előadás után a Táncsics Mihály Gimnázium három színjátszó körös diákja adott elő ismert, már-már klasszikusnak mondható dalokat, melyek az idei Táncsics Gálán is elhangzottak. Jó kis bemelegítés volt ez Vincze Lilla műsora előtt. A művésznő kedvessége és közvetlensége hamar oldotta a hangulatot, a gyerekeknek még a színpadon való bemutatkozásra is lehetőséget adott, együtt táncoltak, énekeltek. A Langallik táncháza előtt leszakadt az eső, de szerencsére nem tartott soká, így még ha kicsit rövidebben is, de együtt táncolhatott a néptáncosokkal, aki kedvet érzett hozzá. Este 20 órára átvonultunk a nagyszínpadhoz, ahol már elkészült az est két várt zenekara a Peet Projekt és a Ladánybene 27. A Peet Projekt nagyszerű dalokat adott elő profin és magabiztosan. A hangulatnak igencsak a közepébe vágtak, így a Ladánybene 27-nek nem kellett aggódni a nézőtéren lévő üres helyek miatt, ugyanis a nagykoncertre megtelt a tér és ez így is maradt még az utcabál hangulati felelős Elektron Band műsora alatt is. A Ladánybene 27 igazán odatette magát, hozta a megszokott formáját, a jó zenét és a kellemes hangulatot. A koncert végén a közönség alig akarta elengedni őket, még jó pár szám erejéig maradtak, hogy aztán a vendégekkel együtt örüljenek a koncert után.
A vasárnap a lovas programok szerelmeseinek kedvezett. A délelőtt folyamától kezdve egész késő délután zajlottak az események a Majális téren. Bemutatkozott Kisbér Polgárőr Lovas Tagozata, akiktől lovas elsősegélynyújtást és lovas carusel bemutatót láthattak. 11 órától lovas ügyességi verseny volt a kicsiknek és nagyoknak. Olyan sokan jelentkeztek rá, hogy a fogathajtó bemutató egy kis csúszással később kezdődött, de ezt senki se bánta. Végezetül ősmagyar hagyományőrző bemutatóval ért végett a programsorozat, amelyben lovas íjászatot, lovas barantásokat és lovas solymászatot vonultattak fel a szervezők.
Ezúton is szeretnénk köszönetet mondani mindazoknak, akik segítették bármilyen formában munkánkat és pártfogolta a Kisbéri Napokat. Reméljük egy nagyszerű hétvégét és egy felejthetetlen élményt sikerül nyújtanunk a kilátogatóknak.