Kisbér város hivatalos honlapja
           
       

Hírek a Kisbéri Gyöngyszem Óvoda életéből

Kirándulni voltak az óvoda nagycsoportosai

2015. november 15. , vasárnap
Hírek a Kisbéri Gyöngyszem Óvoda életébőlHírek a Kisbéri Gyöngyszem Óvoda életébőlHírek a Kisbéri Gyöngyszem Óvoda életébőlHírek a Kisbéri Gyöngyszem Óvoda életébőlHírek a Kisbéri Gyöngyszem Óvoda életébőlHírek a Kisbéri Gyöngyszem Óvoda életéből

Óvodánk kiemelt nevelési célja a gyermekek környezeti kultúrájának megalapozása, természetbarát érzelmek kialakítása, mélyítése. Ennek érdekében minden lehetőséget kihasználunk arra, hogy élményszerző kirándulásokkal segítsük a közvetlen,- és tágabb természeti és társadalmi környezetünk tapasztalatszerzéssel, a felfedezés élményével történő megismerését.

Ebben az évben is változatos programok megszervezésével igyekeztünk a gyermekeinkben a környezethez való pozitív érzelmi viszonyt erősíteni. A városi Nagytó, a Mini-Magyarország, a Park, a Lovarda közkedvelt kiránduló helyek, ahová gyakran sétálunk el óvodásainkkal. A kora őszi időszakban a csoportok a környező települések kínálta lehetőségeket is kihasználták. Voltak gyermekeink almaszedésen, szüreten, ellátogatottak a szomszéd település tehenészetébe, egy másik falu mezőgazdasági gépparkjába. Az állatkertek, vadasparkok is kiváló kirándulóhelyek, ahová gyakran visszük őket. Mindezek óriási élményt jelentenek az ilyen korú gyermekeknek
A múlt héten hosszabb útra vállalkoztunk az óvoda nagycsoportosaival, Budapesten jártunk a Mesemúzeumban és a Természettudományi Múzeumban. A nagy távolság miatt korán kellett indulnunk, de a gyerekek olyan izgalommal készültek az útra, hogy ez nem okozott problémát.
A Mesemúzeumban a „mesehősök hétpróbája” nevű interaktív foglalkozáson vettünk részt. A drámapedagógusok által vezetett foglalkozásokon, a mesék birodalmában olyan játékos felfedezőúton vehettek részt, ahol minden gyermek szerephez jutott. Az út végén mindenki elnyerte méltó jutalmát, és beöltözhetett királyi, lovagi vagy éppen sárkány ruhába, beülhetett az igazi trónszékbe, hogy egy pillanatig igazi mesehősnek érezhesse magát.
A Természettudományi Múzeumban kisebb csoportokra osztva, játszva fedezhettük fel a természet csodáit. Már a belépéskor lenyűgözte őket az óriási felfüggesztett barázdás bálna csontváza. Beljebb térve sem szűkölködik a múzeum a meglepetésekben. A „Sokszínű élet – felfedező úton Magyarország tájain” című kiállításon a hazai élővilág sokféleségét, védendő természeti ritkaságait, érdekességeit ismerhettük meg. Több száz eredeti preparátum, életnagyságú rekonstrukció hozta testközelbe a természet olyan jelenségeit, amelyet idáig csak filmeken, vagy könyvekben láthattak. Az „Eltűnt világok – A dinoszauruszok kora Magyarországon” kiállítás érdekessége, hogy magyarországi - Bakonyban talált – dinoszauruszok testrekonstrukcióit, teljes csontvázakat, eredeti leleteket mutat be. Az ásványok, kőzetek világában nem időztünk sokat, csak átsétáltunk a csillogó, érdekes formájú, színű kincsek között,  mert a szoba nagyságú mamut, és az életnagyságú ősember érdekesebb volt számukra. Átbújtunk az ősember barlangján, Noé bárkáján számlálgattuk az állatokat, hallgattunk állathangokat, nagyítón nézhettünk apró bogarakat. A Mesék világa kiállításon kerestük az őzike rejtekhelyét, a bogarak búvóhelyét, a mókus barlangját, sőt, felfedezhették a magasban a zsákmányát karmai közt hurcoló ragadozó héját. A Korallzátonyok csodálatos világában az üvegpadlón járva megelevenedett alattunk a tengerek, óceánok élővilága. Az interaktív eszközök, témához kapcsolódó játékok még szórakoztatóbbá tették az élővilággal való ismerkedést.
A természetbúvár teremben múzeumpedagógus tartott nekünk foglalkozást az „Állatok világa” témában. A foglalkozást az tette érdekesebbé, hogy a gyerekek mindent megfoghattak, kézbe vehettek. Érzékelhették a sün hegyes tüskéit, a mókus selymes bundáját, a medve éles karmait. Büszkén tapasztalhattuk, hogy gyermekeink nagyon tájékozottak ezekben a témákban, mert a feladványokra, találós kérdésekre, felvetődött kérdésekre bátran és ügyesen válaszoltak.
A hazafelé úton megnéztük a Dunát, a rajta úszó hajókat, kompokat, figyeltük a hidakat, a nagyvárosi forgalmat, számlálgattuk a villamosokat, rácsodálkoztunk a csuklós trolibuszokra.

Kellemesen elfáradva, de sok élménnyel gazdagodva tértünk haza.


Márton nap

Ebben az évben is megtartottuk óvodánkban a Márton napi rendezvényt, amelynek sikerességét a rendkívül kellemes időjárás is segítette. Ennek is köszönhető, hogy nagyon sokan részt vettek rajta. Az óvodásokkal már több napja készültünk rá. Immár hagyomány, hogy a felvonuláshoz a lámpások palástját a gyermekek díszítik, az összeállítást munkadélutánon a szülőkkel közösen készítjük el. Márton napján délelőtt, az ünnep megalapozásaként az óvoda Báb Munkaközössége előadásában a „Kelekótya kiskakas” című bábelőadást nézhették meg a gyerekek. A rendezvény délután, sötétedéskor kezdődött, a gyerekek és a szülők, vendégek az udvaron gyülekezve libazsíros kenyeret fogyasztottak lilahagymával. Arra biztattunk mindenkit, hogy fogadja el a kínálásunkat, mert a legenda szerint „aki Márton napján libát nem eszik, az egész éven át éhezik”. Szent Márton legendája kapcsán az udvart is alkalomhoz illően díszítettük, a faragott töklámpások, és a kistetőre „felszállt” óriási liba biztosította a hangulatot. A kötetlen beszélgetés, falatozgatás közben a gyerekek kivetítőn zenés animációkat nézhettek, majd amikor már besötétedett, meggyújtottuk a lámpásokat. Az alkalomhoz kötődő dalos játékokat, mondókákat, rigmusokat a Mókus csoportos gyerekek vezetésével az óvodások, és a kisiskolás testvérek is lelkesen mondták a világító lámpásokkal a kezükben. Végül sorba rendeződve, énekelve, mondókázva elindult a hosszú menet, és a Lovarda körjárdáján visszakanyarodva sétáltunk vissza az óvodáig. Nagyszerű látvány volt a sok világító lámpás, köszönjük mindenkinek, aki részt vett ezen a hagyományőrző ünnepen.

  • Elérhetőségek
  • Galéria
  • Kultúra
  • Látnivalók
  • Munkalehetőségek
  • Sport
  • Szálláshelyek
  • Testületi ülések
  • Videók
  • Városi KönyvtárWass Albert Művelődési Központ
    Kisbér Város Önkormányzata - 2870 Kisbér, Széchenyi u. 2. - Telefon: (+36 34) 552-002 - E-mail: titkarsag@kisber.hu