2015-ben indult a Rendőrség vagyonvédelmi programja, mely 2016. decemberéig folytatódik. A program lényege, hogy a Rendőrség, valamint az együttműködő partnerek, az AEGON Biztosító Zrt., a Polgárőrség és a Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Kamara szakemberei személyesen adnak tanácsot az érdeklődőknek.
A kitelepülések időpontjait a következő táblázatban találják meg:
- Házhoz megyünk program (.PDF)
Az Országos Rendőr-főkapitányság pályázatot hirdet a Készenléti Rendőrség Határvadász Bevetési Osztályainak állományába Járőrtárs beosztás betöltésére.
A pályázatra cselekvőképes, 18. életévüket betöltött, a felvételi követelményeknek megfelelő magyar állampolgárok jelentkezését várjuk.
A felvételt nyert pályázók 6 hónapos időtartamú moduláris képzésben vesznek részt, amelyet követően sikeres vizsga esetén őr-járőrtárs rész-szakképesítést (OKJ 51 861 03) szereznek. A résztvevők a sikeres modulzáró vizsga letétele esetén a Készenléti Rendőrség hivatásos állományába 12 hónap próbaidő kikötésével kerülnek kinevezésre.
Várjuk kérdéseiket, igény esetén személyes interjút szervezünk a Humánigazgatási Szolgálat Vezetőjével!
http://www.police.hu/a-rendorsegrol/hatarvadasz-kepzes
http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/hatarvadasz-hirek/fizikai-felmeron-a-hatarvadasz-kepzesre
Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság Sajtó
A rendőrök a kisbéri és az esztergomi fiataloknak adtak felvilágosítást a határvadász-képzésről.
A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság toborzó csoportja 2016. szeptember 23-án a kisbéri munkaügyi központ kirendeltségén, valamint Esztergomban, a „közlekedésbiztonsági napon” várta a határvadász-képzés iránt érdeklődőket, akiknek részletes felvilágosítást adtak és konkrét elhatározás esetén az egységcsomagot is átadták.
A toborzócsoport több megyei rendezvényen is megjelenik az elkövetkezendő hetekben, hónapokban annak érdekében, hogy az érdeklődők személyesen is feltehessék kérdéseiket a rendőröknek.
A határvadász-képzéssel kapcsolatban forduljanak bizalommal a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság Humánigazgatási Szolgálatához, a megye valamennyi rendőrkapitányságának, rendőrőrsének munkatársaihoz, valamint a rendőrség honlapján is megtalálnak minden fontos információt a jelentkezéshez.
A mikrocenzus egy népesség-összeírás, amely két népszámlálás között követi nyomon a társadalmi folyamatokat mintavételes felméréssel. Az idei mikrocenzusra 2016. október 1. - november 8. között kerül sor. Az összeírást az ország 2148 településén mintegy 440 ezer címen végzik el, ez a magyar háztartások 10%-át jelenti. A mikrocenzust törvény rendeli el, a mintába került lakásokban lakóknak kötelező válaszolni az alapkérdőívekre, amelyek a lakás és a személyi kérdőív. A mikrocenzus alapkérdőíveihez kiegészítő felvételek kapcsolódnak a következő témákban: a társadalom rétegződése, a foglalkozások presztízse, véleményünk saját jóllétünkről, az egészségproblémából fakadó akadályozottság, valamint a nemzetközi vándorlás.
A mikrocenzus adatfelvétele két szakaszban történik, az időszak elején interneten keresztül önállóan lehet kitölteni a kérdőíveket, ezt követően pedig számlálóbiztosok végzik az összeírást laptopok és tabletek segítségével.
Internetes önkitöltési időszak: 2016. október 1-9.
Összeírási időszak: 2016. október 10. - november 8.
Miről ismerhető fel a számlálóbiztos?
Magyarország területén 2016. október 10. és november 08. közötti időben a mintába került címeket számlálóbiztos keresi fel. A számlálóbiztos magát számlálóbiztosi igazolvánnyal igazolja, amelyen szerepel a neve és az azonosítószáma. A számlálóbiztosi igazolvány kizárólag a számlálóbiztos személyazonosságát igazoló fényképes igazolvánnyal (személyi igazolvány, jogosítvány, útlevél) együtt érvényes. A számlálóbiztosok személyét a Központi Statisztikai Hivatal 06-80-200-014 ingyenesen hívható, zöld számán ellenőrizhetik le!
További információ található a mikrocenzusról az alábbi oldalon:
http://www.ksh.hu/mikrocenzus2016/
Kérjük minden esetben győződjön meg a számlálóbiztos személyazonosságáról!
A bűnözők ebben az időszakban sem pihennek, kihasználhatják ezt a lehetőséget arra, hogy törvénytelen úton pénzhez, értékekhez jussanak. Módszerük lehet például, hogy számlálóbiztosnak kiadva magukat kihasználják az emberek jóhiszeműségét, gyanakvásának hiányát, és figyelmüket elterelve, otthonaikba könnyű szerrel bejutva tőlük különböző értékeket (pl.: ékszereket, készpénzt) tulajdoníthatnak el.
Rendőrségi tapasztalat, hogy a lopás tényét legtöbbször csak később észlelik a sértettek. Előfordulhat viszont, hogy a kiszemelt áldozat már azonnal észleli a lopást, de FELHÍVJUK A FIGYELMET, hogy ellenállni csak az adott helyzet mérlegelésével szabad, mert az addig "csak" megtévesztésre, figyelemelterelésre koncentráló elkövető a zsákmány megszerzése érdekében, akár a testi épséget veszélyeztető magatartást is tanúsíthat, erőszakot alkalmazhat. Célszerű mások (szomszédok, járókelők) segítségét kérni.
Mi jellemző a trükkösen elkövetett lopásra, illetve csalásra?
Az elkövetőkre jellemző, hogy küllemük ápolt, rendezett, modoruk megnyerő, határozott fellépésükkel beférkőzhetnek az emberek bizalmába. Sokféle hihető, életszerű történetbe, legendákba szövik bele a valójában megtévesztő és mindig haszonszerzésre irányuló mondandójukat.
A népesség-összeírás során "hivatalos személy"-nek kiadva magukat járhatnak házról házra, majd miután bebocsátást nyernek a lakásba vagy házba, az alkalmas pillanatban elemelhetik az értékeket.
Bárhol felbukkanhatnak az ország területén! A bűnelkövetők feladatmegosztása kifinomult, modern hírközlési eszközökkel kommunikálnak, és sorozatban követhetnek el hasonló bűncselekményeket.
Kérjük, hogy bűncselekmény esetén a későbbi felderítés érdekében a lehető legtöbb adatot adják számunkra az elkövetőkről, az általuk használt gépjárműről.
Az internet veszélyei
Az internetes önkitöltésre 2016. október 1-9. között kerül sor. Felhívjuk a figyelmet, hogy a mikrocenzus kérdőívek online kitöltése csak a www.mikrocenzus.hu oldalon, kizárólag a háztartás címére levélben kézbesített egyedi "azonosító" és "jelszó" segítségével történhet. A kérdőívek nem kérdeznek nevet, készpénz vagy banki megtakarításra vonatkozó adatokat.
Hogyan előzhetjük meg a bajt?
Annak érdekében, hogy ne váljanak trükkös lopás, vagy csalás áldozatává, készüljenek fel a számlálóbiztosok fogadására, akiknek érkezéséről a címen hagyott értesítőn megadott elérhetőségen is tájékozódhatnak. A mikrocenzus során a személyes okirataikat a számlálóbiztosok nem kérhetik el, ők viszont hitelt érdemlően, okmányaikkal tudják magukat igazolni.
Ha idegent engednek be otthonukba, soha ne hagyják felügyelet nélkül!
A számlálóbiztosok érkezése kiszámítható, de mint arra felhívtuk a figyelmet, ebben az időszakban megjelenhetnek a trükkös csalók is. Az áldozattá válás elkerülése érdekében értékeit (ékszerek, készpénz, takarékbetétkönyv, bankkártya stb.) kezelje a személyes okmányaitól (személyi igazolvány, lakcímkártya, útlevél, jogosítvány, TAJ kártya, adókártya stb.) külön.
Mi a teendő a bajban?
Azonnal értesítse a rendőrséget az ingyenesen hívható 107-es, vagy a 112-es segélyhívó számokon, vagy korábbi bűncselekményre utaló adat esetén névtelenül hívhatja a rendőrség által működtetett Telefontanú ingyenes számát is: 06-80-555-111.
Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság Sajtó