Kisbér város hivatalos honlapja
           
       

Rendőrségi hírek

2016. december 16. , péntek

A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr főkapitányság ismételten felhívja a lakosság figyelmét, hogy a szolgáltatók nem folytatnak olyan nyereményakciót, amelynek során a kisorsoltak a nyereményüket telefonfeltöltés, vagy pénz befizetése ellenében kaphatják meg.

Az elmúlt hónapokban eddig ismeretlen elkövetők azonos módszerrel több alkalommal követtek el csalásokat különböző sértettek sérelmére, ezért a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság arra kéri a lakosságot, hogy fogadják meg az alábbi tanácsainkat:

A szolgáltatóknál nem létezik olyan nyereményakció, amelynek során a kisorsolt személy a nyereményét készpénz befizetése, vagy telefonos feltöltés ellenében kaphatja meg.

Ha a hívó fél önmagát egy szolgáltató munkatársának adja ki, majd közli, hogy a hívott személy egy nyereménysorsoláson nagyobb összeget nyert, akkor nagy valószínűséggel bűnelkövető és szándéka kizárólag a hívott tévedésbe ejtése, valamint pénzének megszerzése. Stílusuk gyakran megnyerő, meggyőzően érvelnek, valamint hanghordozásuk is hasonló, mint a szolgáltatóké.

Kérjük, hogy minden ilyen esetben gondolják át, hogy mit tesznek. Ne kövessék az utasításaikat! Ne töltsenek fel összegeket a megadott telefonszámra, és ne fizessenek a hívónak! Ne adják meg saját bankszámlájuk, bankkártyájuk azonosítóit!

Amennyiben ilyen hívást fogadnak, jegyezzék fel a hívás időpontját, esetleg a hívó telefonszámát, majd azonnal tegyenek bejelentést a rendőrség 112-es telefonszámán.

Kérjük, hogy a felhívásunkról tegyenek említést hozzátartozóiknak, ismerőseiknek is!

Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság Sajtó


Trükkös csalók

A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság kiemelt figyelmet fordít a lakosság felvilágosításra a trükkös tolvajok, csalók kapcsán a téli időszakban is.

A trükkös tolvajok jelenlétével mindig számolni kell. A „Trükkös lopások/csalások” olyan módszerekkel elkövetett jogsértések, amelyeknél az elkövető - jellemzően - az időskorú sértettet megtévesztéssel, az életkorából fakadó testi és szellemi állapotát kihasználva károsítja meg.

Az elkövetők a végsőkig kihasználják az idős emberek hiszékenységét, jóindulatát. Minden esetben egy cél vezérli őket, a sértett értékeinek, pénzének megszerzése. Az alkalmazott trükkök fegyvertára óriási. Hirtelen és hihetetlenül sok információt zúdítanak a sértettre, elterelve annak figyelmét vagy a kilátásba helyezett haszon reményében elaltatva annak gyanakvását, bizalmatlanságát és a kellő pillanatban meglopják. Ha ez nem lehetséges a csalás idején, akkor a lakást feltérképezve a későbbiek során visszatérve már gyorsan és célirányosan tudják a lopást végrehajtani.

A trükkös módszerekkel elkövetett lopások, csalások vonatkozásában kijelenthető, hogy az elkövetői oldal részéről az ötletek tárháza végtelen. A legelterjedtebbnek mondhatóak a nyeremény kecsegtetésével, vásárlás színlelésével és a villany/gázóra leolvasással kapcsolatos bűncselekmények, valamint a téli időszak beköszöntével a tüzifa és szén-monoxid mérők árusításával kapcsolatos csalások.

Javaslataink a következők:

Ne vásároljanak házaló árusoktól tüzifát, karácsonyi égősort vagy szén-monoxid mérő készüléket! A tüzép telepek és az üzletek nyújtanak csak kellő biztonságot és garanciát.

Egészséges bizalmatlansággal és óvatossággal fogadják az Önökhöz forduló idegeneket!

Ne engedjenek be idegeneket a házukba, a lakásukba vagy az udvarra, bármilyen hivatalos ügyre hivatkoznak is, bármilyen jó üzletet kínálnak, vagy éppen segítséget kérnek!

Ha mégis beengednek valakit, lehetőleg úgy tegyék, hogy ne egyedül tartózkodjanak otthon, hanem hívják át a szomszédot, vagy legyen ott valaki, akiben megbízhatnak és ne engedjék egyedül mozogni a lakásban!

Mielőtt beengednék őket, győződjenek meg arról, hányan vannak, mivel érkeztek, kérdezzék ki őket, kérjenek tőlük igazolványt!

Ha nem biztosak abban, hogy az, aki hivatalos embernek mondja magát, valóban az, és az igazolványa alapján nem tudják eldönteni ki ő, kérjenek segítséget (telefonon ellenőrizzék a személyüket)!

Amennyiben úgy érzi, hogy mégis bűncselekmény áldozatává vált, azonnal értesítse a rendőrséget a 112-es segélyhívószámon.

A megyei rendőr-főkapitányság különböző fórumokon, konferenciákon, a körzeti megbízottakon keresztül, illetve szórólapok osztásával is felhívja az állampolgárok figyelmét, hogy mit tehetnek, hogy ne váljanak bűncselekmény áldozataivá.

Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság Sajtó

  • Elérhetőségek
  • Galéria
  • Kultúra
  • Látnivalók
  • Munkalehetőségek
  • Sport
  • Szálláshelyek
  • Testületi ülések
  • Videók
  • Városi KönyvtárWass Albert Művelődési Központ
    Kisbér Város Önkormányzata - 2870 Kisbér, Széchenyi u. 2. - Telefon: (+36 34) 552-002 - E-mail: titkarsag@kisber.hu