Fontos, hogy felhívjuk a figyelmet arra, hogy a két hét elzártság után, bár biztosak lehetünk abban, hogy nem fertőzünk meg senkit, be kell tartani a szükséges óvintézkedéseket.
Mit tegyen a kéthetes önkéntes karantén végéhez közeledve?
Az önkéntes karantént jellemzően a koronavírus fertőzés gyanúja miatt alkalmazzuk. Célja, hogy a feltételezett fertőzéstől megóvjuk környezetünkben élőket azáltal, hogy senkivel nem találkozunk. Két hét otthoni karantén után biztosak lehetünk abban, hogy a későbbi találkozások során nem fertőzünk meg senkit. A karantén önmagában nem jelenti a vírussal való találkozást! Azaz elképzelhető, hogy megfertőződtünk és meggyógyultunk a karantén ideje alatt és elképzelhető az is, hogy egyáltalán nem találkoztunk a vírussal. Ezért fontos, hogy az önkéntes karantén vége után is tartsuk be az összes szükséges óvintézkedést!
A karantén befejezésének alapfeltétele, hogy tünetmentes legyen!
Tisztelt Kisbéri és Hántai lakosok!
Tájékoztatjuk Önöket és kérjük vegyék figyelembe, hogy akik önkéntesen vonultak házi karanténba ők a saját, valamint az ÖNÖK biztonsága érdekében tették!
Sajnos a szabályok betartása ellenére, valamint a járványügyi ellátás során is több egészségügyi ellátó rendszerben dolgozó került kapcsolatba fertőzöttel, ezért ők szintén a házi, két hetes karanténba vonultak.
A karantén leteltét követően ezek az emberek UGYANAZON remek szakemberek, akikkel Önök korábban találkoztak, illetve kapcsolatba kerültek.
TISZTESSÉGET, EMBERSÉGET mindenkinek mindenkitől... hisz egy vérből valók vagyunk!
Vigyázzunk egymásra!