Kisbér város hivatalos honlapja

AUDI által kiírt verseny döntőjébe jutott a kisbéri TMG két diákja, Baranya István (10.b) és Kőszegi Tamás (10.b)

2011. október 06. , csütörtök

Júniusban a kezembe került egy brossúra amin a magyarországi Audi versenyt hirdetett. Átolvastam és tudtam, hogy jelentkezni fogok rá. Amint jobban utánanéztem, kiderült, hogy a cég már 2008 óta rendez középiskolásoknak autóépítő versenyt, különböző paraméterekkel.

Idén a megépített járműnek 15X1 m-es pályán kellett végighaladnia a lehető leggyorsabban, és a cél után 3 m-en belül meg kellett állnia. A modell hajtása nem lehetett belső égésű motor. Az elektromos meghajtás mellett döntöttünk, ez energiát egy szabványos 9v-os elem szolgáltathatta. Ennyit a szakmai részéről, hiszen ez csak annak érdekes, aki valamelyest jártas a műszaki dolgokban. Izgalmas feladat volt megépíteni. Egész nyáron terveztem, számoltam, agyaltam, építettem és bontottam, és a tesztelésnél egy osztálytársam Baranya István segített, aki mint csapattárs a versenyre is eljött.  Az autót prezentálni is kellett. Nemcsak magyarul, németül is. Ez egy kis nehézséget okozott, de Vida Klaudia tanárnő segítségével – aki iskolánkban, a kisbéri TMG-ben tanít -  minden simán ment.

Végül szeptember 19-én elérkezett a nagy nap. A versenyt az Audi győri telephelyén rendezték meg és mit mondjak odafigyeltek a részletekre. Megérkezésükkor ajándékcsomaggal és svédasztalos reggelivel vártak minket. A zsűriben helyet kapott a győri ETO futball csapat közkedvelt játékosa, Vince Ottó és a házigazda a Rádió 1 műsorvezetője Harsányi Levente volt. A jelentkezett mintegy 50 csapatból, 15 mérhette össze erejét a délelőtt folyamán. Délután pedig a legjobb 8 mérkőzhetett meg, amelyben mi is benne voltunk. A két forduló között egy gyárlátogatáson, tesztautózáson és egy pazar ebéden vettünk részt. A délutáni izgalom a tetőfokára hágott és az utolsó futamokban már egyértelművé vált, hogy ki lesz a győztes. A tényleges utolsó futamban az események fordulatot vettek. A legesélyesebbnek tartott csapat autója nekiment a falnak és a verseny kimenetele megpecsételődött. Néha valóban apróságokon múlik a győzelem. Mi az ötödik helyen végeztünk, ami első alkalommal úgy érzem nem rossz eredmény. Sokat tapasztaltunk és tanultunk, úgy az építés, mint a csapatmunka terén. Reméljük jövőre felhasználhatjuk őket. Jó utazást kívánunk a győztes csapatnak Ingolstadtba, az Audi fellegvárába.