KDOP-5.2.2/C-2f-2009-0003 pályázat
KDOP-5.2.2/C-2f-2009-0003 pályázat anyaga
KDOP-5.2.2/C-2f-2009-0003
Családok és időskorúak szociális ellátásának kistérségi szintű fejlesztése
2012. február 15.
Jobb körülmények között segítik a családokat és a rászorulókat a kisbéri kistérségben. A szolgáltatások, 16 településen, önálló helyszínen elérhetővé váltak, amely megsokszorozza a munkavégzés hatékonyságát.
A Kisbéri Többcélú Kistérségi Társulás 143 912 703,-Ft-os támogatást nyert, az Európai Unió és a Magyar Állam által. Az Új Széchenyi Terv keretében, a Kisbéri kistérség szociális és gyermekjóléti alapszolgáltatási központ alapvető infrastrukturális feltételei, 161,6 MFt-ból valósultak meg. Az épület felújításokkal 15 új telephely jött létre, és a központ is megújult. Kisbéren és Tárkányon létrehozták az idősek napközi otthonát, az ÖNO-t, ahol szociális étkeztetést is biztosítanak a rászorulóknak. A 14 kis szociális irodában pedig, a szakellátásnak a szakembereivel, találkozhatnak a rászorulók, illetve ez egy olyan információs központ is lesz, ahol mindenki tudja jelezni a problémáját. A szolgáltatások tehát, minden településen, önálló helyszínen elérhetővé váltak, amely megsokszorozza a munkavégzés hatékonyságát. Ezáltal a családsegítő központ munkatársai nemcsak Kisbéren, hanem a térség községeiben is segítenek a hozzájuk forduló rászorulókon.
Kisbéri Kistérségi Szociális és
Gyermekjóléti Alapszolgáltatási Központ
2870 Kisbér, Angolkert 1.
Tel.: 34/353-133
Nyitva: H-Cs: 07.30-16.00h, P.: 07.30-13.30h
Megújult a szociális ellátás a kisbéri kistérségben
Jobb körülmények között segítik a családokat és a rászorulókat a kisbéri kistérségben. A szolgáltatások, 16 településen, önálló helyszínen elérhetővé váltak, amely megsokszorozza a munkavégzés hatékonyságát.
A Kisbéri Többcélú Kistérségi Társulás, a Családok és időskorúak szociális ellátásának kistérségi szintű fejlesztése című projekt megvalósításához nyert támogatást. Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott összeg 143 912 703,-Ft.
A Kistérségi Társulás Kisbéren tartotta a projekt záró ünnepségét, a megújult Kisbéri Kistérségi Szociális és Gyermekjóléti Alapszolgáltatási Központban. Az eseményen többek között jelen voltak, Czunyiné dr. Bertalan Judit kormánymegbízott, dr. Udvardi Erzsébet a Kisbéri Többcélú Kistérségi Társulás elnöke, valamint a projektben résztvevő települések polgármesterei is. A beruházásokról a Kisbéri Többcélú Kistérségi Társulás elnökét kérdeztük:
– Mikor indult a beruházás és miért volt erre szükség?
2008-ban indítottuk ezt a projektet, a kistérség minden települését bevontuk, akinek erre szüksége volt, így 16 résztvevővel indult meg a pályázat. Két nagy beruházás mellett, 14 településen készült el, úgynevezett kis iroda, ahol a szakellátásnak a szakembereivel, találkozhatnak a rászorulók, illetve ez egy olyan információs központ is lesz, ahol mindenki tudja jelezni a problémáját.
– A nappali ellátást, mely településeken sikerült megoldani?
Másik két nagy beruházásunk, az a tárkányi és a kisbéri beruházás. Tárkányon egy hasonló, idősek nappali ellátására szolgáló, tehát mintegy napközi otthonnak megfelelő, étkezésre is alkalmas épületet alakítottunk ki. Itt pedig a kisbéri épületben, ahol korábban a családsegítő központ, a pedagógiai szakszolgálat is működött, létrehoztuk az úgynevezett idősek napközi otthonát.
– Milyen szerepük van a szociális irodáknak?
Nemcsak pillanatnyilag kell gondoskodni valakiről, hanem én azt hiszem, hogy ezeknek az irodáknak óriási szerepe lesz a szemléletváltás kialakításában is. De az öngondoskodás is fontos, egy kicsit a nevelés is, és az, hogy ezekkel a családokkal tartani kell a kapcsolatot. Szóval rengeteg feladata lesz azoknak, akik itt dolgoznak.
– Összességében, hogyan sikerült megvalósítani a szociális ellátást?
Összességében elhúzódott ez a projekt, 205 millió forinttal zártuk. Ezt azért fontos megemlíteni, mert 160 millió forinttal számoltunk. Tehát itt van egy 45 millió forintos plussz, amit kénytelenek voltunk bevállalni. Kisbér is vállalt belőle jelentősen, Tárkány is és a kis irodák is. Időközben a komplett akadálymentesítést is megvalósítottuk. Aztán időközben egyéb igények jöttek, kiderült, hogy nem feltétlenül férünk bele azokba a keretekbe, illetve kétszer is volt ÁFA emelés. Tehát ez is jelentett nekünk egy többlet terhet. Szerintem minden polgármestert, az motivált, hogy nagyon sok rászoruló van, egyre több és segíteni kell rajtuk.
Jobb körülmények között segítik a családokat és a rászorulókat a kisbéri kistérségben. A szolgáltatások, már Ácsteszéren is elérhetőek. A szociális irodában, a szakellátásnak a szakembereivel, találkozhatnak a rászorulók, illetve ez egy olyan információs központ is lesz, ahol mindenki tudja jelezni a problémáját.
Ácsteszéren, a szociális iroda kialakítására a Polgármesteri Hivatal épületében található két korábban is irodaként működő helyiség lett kijelölve, melyek egybenyitásával alakult ki a tervezett iroda. A Polgármesteri Hivatal főbejáratát akadálymentesítették, melyen keresztül az iroda könnyen megközelíthetővé vált. A falakat és a parkettát is felújították. A két iroda összenyitása egy papírrács betétes, dekorfóliázott fa beltéri ajtóval történik, az irodák bejárati ajtóit kicserélték. Mindkét meglévő ablakot hőszigetelt, fokozott légzárású műanyag ablakra cseréltek. A meglévő radiátorokat, új lapradiátorokra cserélték. Az irodában, új lámpákat helyeztek el, valamint a jelenlegi konnektorokat és villanykapcsolókat is kicserélték.
A Kisbéri Többcélú Kistérségi Társulás, a Családok és időskorúak szociális ellátásának kistérségi szintű fejlesztése című projekt megvalósításához nyert támogatást. Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott összeg 143 912 703,-Ft. Az Új Széchenyi Terv keretében, a Kisbéri kistérség szociális és gyermekjóléti alapszolgáltatási központ alapvető infrastrukturális feltételei, 161,6 mFt-ból valósultak meg. A szolgáltatások – a nappali ellátás kivételével, minden településen, önálló helyszínen elérhetővé váltak, amely megsokszorozza a munkavégzés hatékonyságát. Az épület felújításokkal 15 új telephely jött létre, és a központ is megújult. A családsegítő központ munkatársai nemcsak Kisbéren, hanem a térség községeiben is segítenek a hozzájuk forduló rászorulókon.
Jobb körülmények között segítik a családokat és a rászorulókat a kisbéri kistérségben. A szolgáltatások, már Akán is elérhetőek. A szociális irodában, a szakellátásnak a szakembereivel, találkozhatnak a rászorulók, illetve ez egy olyan információs központ is lesz, ahol mindenki tudja jelezni a problémáját.
Akán, a szociális iroda kialakítására, egy használaton kívüli tűzoltó szertárt jelöltek ki. Az irodát az irattárból alakították ki, egy kézmosóval és egy WC helyiséggel. Az épület homlokzatát teljes egészében felújították. Az épületbe a gázt, a vizet és a villanyt is bevezették. Az épület mellett új zárt szennyvíztározót létesítettek. A falaknál utólagos falszigetelés készült. A teljes vakolatot leverték, újravakolták, majd újrafestették. A külső falak 8 cm vastag homlokzati hőszigetelést kaptak. A meglévő padozatot egészen a tömörített talajig felszedték, majd egy teljesen új rétegrendet építettek. A bejáratnál új hőszigetelt műanyag bejárati ajtót helyeztek el, a belső helyiségekbe papírrács betétes, dekorfóliázott fa beltéri ajtó került. A meglévő ablakot hőszigetelt, fokozott légzárású műanyag ablakra cserélték. Az irodába konvektort szereltek fel, valamint a lámpákat, konnektorokat és villanykapcsolókat kicserélték. A helyiségbe új gázórát, új vízórát helyeztek el, a meglévő villanyórát pedig kicserélték.
A Kisbéri Többcélú Kistérségi Társulás, a Családok és időskorúak szociális ellátásának kistérségi szintű fejlesztése című projekt megvalósításához nyert támogatást. Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott összeg 143 912 703,-Ft. Az Új Széchenyi Terv keretében, a Kisbéri kistérség szociális és gyermekjóléti alapszolgáltatási központ alapvető infrastrukturális feltételei, 161,6 mFt-ból valósultak meg. A szolgáltatások – a nappali ellátás kivételével, minden településen, önálló helyszínen elérhetővé váltak, amely megsokszorozza a munkavégzés hatékonyságát. Az épület felújításokkal 15 új telephely jött létre, és a központ is megújult. A családsegítő központ munkatársai nemcsak Kisbéren, hanem a térség községeiben is segítenek a hozzájuk forduló rászorulókon.
Jobb körülmények között segítik a családokat és a rászorulókat a kisbéri kistérségben. A szolgáltatások, már Bakonysárkányon is elérhetőek. A szociális irodában, a szakellátásnak a szakembereivel, találkozhatnak a rászorulók, illetve ez egy olyan információs központ is lesz, ahol mindenki tudja jelezni a problémáját.
Bakonysárkány községben, a szociális irodát, a polgármesteri hivatal mögötti szolgálati lakásban található egyik főhelyiségben alakították ki. A Polgármesteri Hivatal mögötti épület bejáratát akadálymentesítették, melyen keresztül az iroda könnyen megközelíthető. Az épületben a főbejárat helye nem változott, az előtérből várót alakítottak ki, ebből nyílik a szociális iroda. A jelenlegi fürdőszoba helyén egy közös előtérből nyíló férfi valamint egy női wc kapott helyet. A falakat újrafestették, a vizes helyiségekben pedig új csempeburkolat készült. Az irodában lévő parkettát felújították. A nyílászárókat kicserélték. A meglévő lapradiátorokat lecserélték, a WC-kbe új lapradiátorok kerültek, a fűtésvezeték meghosszabbításával, a fal belső síkján. A konnektorokat, villanykapcsolókat és lámpákat is újakra cserélték.
A Kisbéri Többcélú Kistérségi Társulás, a Családok és időskorúak szociális ellátásának kistérségi szintű fejlesztése című projekt megvalósításához nyert támogatást. Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott összeg 143 912 703,-Ft. Az Új Széchenyi Terv keretében, a Kisbéri kistérség szociális és gyermekjóléti alapszolgáltatási központ alapvető infrastrukturális feltételei, 161,6 mFt-ból valósultak meg. A szolgáltatások – a nappali ellátás kivételével, minden településen, önálló helyszínen elérhetővé váltak, amely megsokszorozza a munkavégzés hatékonyságát. Az épület felújításokkal 15 új telephely jött létre, és a központ is megújult. A családsegítő központ munkatársai nemcsak Kisbéren, hanem a térség községeiben is segítenek a hozzájuk forduló rászorulókon.
Jobb körülmények között segítik a családokat és a rászorulókat a kisbéri kistérségben. A szolgáltatások, már Bakonyszombathelyen is elérhetőek. A szociális irodában, a szakellátásnak a szakembereivel, találkozhatnak a rászorulók, illetve ez egy olyan információs központ is lesz, ahol mindenki tudja jelezni a problémáját.
Bakonyszombathelyen az iroda kialakítására a Polgármesteri Hivatal épülete mögötti terület lett kijelölve. A Hivatal mellékbejárata megmaradt, a közlekedőből nyílóan alakították ki a szociális irodát, úgy hogy a meglévő külső falazatban egy nyílást bontottak, és fa ajtót helyeztek el benne. A várónál is készült bejárat, így közvetlenül az udvarról is megközelíthető. A tervezett helyiséget gipszkarton válaszfallal osztották két részre. Így alakult ki a közlekedő, a váró és a szociális iroda közvetlen kapcsolata. A váró bejárati ajtaja új, műanyag, üvegezett, hőszigetelt ajtó. A belső terekben papírrács betétes, dekorfóliázott fa beltéri ajtót építettek be. Az ablak új, hőszigetelt, fokozott légzárású műanyag ablak. A két helyiségben lapradiátort szereltek be, a fűtésvezeték meghosszabbításával a meglévő épület irányából. Mindkét helyiségben új lámpákat szereltek fel, valamint új konnektorokat és villanykapcsolókat helyeztek el.
A Kisbéri Többcélú Kistérségi Társulás, a Családok és időskorúak szociális ellátásának kistérségi szintű fejlesztése című projekt megvalósításához nyert támogatást. Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott összeg 143 912 703,-Ft. Az Új Széchenyi Terv keretében, a Kisbéri kistérség szociális és gyermekjóléti alapszolgáltatási központ alapvető infrastrukturális feltételei, 161,6 mFt-ból valósultak meg. A szolgáltatások – a nappali ellátás kivételével, minden településen, önálló helyszínen elérhetővé váltak, amely megsokszorozza a munkavégzés hatékonyságát. Az épület felújításokkal 15 új telephely jött létre, és a központ is megújult. A családsegítő központ munkatársai nemcsak Kisbéren, hanem a térség községeiben is segítenek a hozzájuk forduló rászorulókon.
Jobb körülmények között segítik a családokat és a rászorulókat a kisbéri kistérségben. A szolgáltatások, már Császáron is elérhetőek. A szociális irodában, a szakellátásnak a szakembereivel, találkozhatnak a rászorulók, illetve ez egy olyan információs központ is lesz, ahol mindenki tudja jelezni a problémáját.
Császáron egy szociális alapszolgáltatási irodát alakítottak ki. A település nem rendelkezett szociális iroda funkcióval megbízott helyiséggel. A projekt kialakítására a volt Polgárőri irodahelyiséget jelölték ki. Az irodahelyiség bejáratát is akadálymentesítették, melyen keresztül az iroda könnyen megközelíthetővé vált. A falakon kijavították a vakolatot, glettelték, majd újra festették a felületet. A csatlakozó falfelületek kontrasztos színezéssel készültek. A helyiség nyílászáróit is kicserélték. A bejárati ajtó helye megváltozott, amelyet új, hőszigetelt, fokozott légzárású, üvegezett műanyag bejárati ajtóra cseréltek. Az épületben a meglévő konvektorokat, valamint a lámpákat, konnektorokat és villanykapcsolókat is kicserélték.
A Kisbéri Többcélú Kistérségi Társulás, a Családok és időskorúak szociális ellátásának kistérségi szintű fejlesztése című projekt megvalósításához nyert támogatást. Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott összeg 143 912 703,-Ft. Az Új Széchenyi Terv keretében, a Kisbéri kistérség szociális és gyermekjóléti alapszolgáltatási központ alapvető infrastrukturális feltételei, 161,6 mFt-ból valósultak meg. A szolgáltatások – a nappali ellátás kivételével, minden településen, önálló helyszínen elérhetővé váltak, amely megsokszorozza a munkavégzés hatékonyságát. Az épület felújításokkal 15 új telephely jött létre, és a központ is megújult. A családsegítő központ munkatársai nemcsak Kisbéren, hanem a térség községeiben is segítenek a hozzájuk forduló rászorulókon.
Jobb körülmények között segítik a családokat és a rászorulókat a kisbéri kistérségben. A szolgáltatások, már Etén is elérhetőek. A szociális irodában, a szakellátásnak a szakembereivel, találkozhatnak a rászorulók, illetve ez egy olyan információs központ is lesz, ahol mindenki tudja jelezni a problémáját.
Etén is felújították a szociális és gyermekjóléti szolgálat kistérségi irodáját, a polgármesteri hivatal mögött. Emellett kialakítottak egy feljárót a mozgáskorlátozottak számára, a művelődési ház udvarán. Az iroda hőszigetelt, műanyag ablakokkal és ajtókkal van ellátva és a benti rész is teljes mértékben akadálymentesített.
A Kisbéri Többcélú Kistérségi Társulás, a Családok és időskorúak szociális ellátásának kistérségi szintű fejlesztése című projekt megvalósításához nyert támogatást. Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott összeg 143 912 703,-Ft. Az Új Széchenyi Terv keretében, a Kisbéri kistérség szociális és gyermekjóléti alapszolgáltatási központ alapvető infrastrukturális feltételei, 161,6 mFt-ból valósultak meg. A szolgáltatások – a nappali ellátás kivételével, minden településen, önálló helyszínen elérhetővé váltak, amely megsokszorozza a munkavégzés hatékonyságát. Az épület felújításokkal 15 új telephely jött létre, és a központ is megújult. A családsegítő központ munkatársai nemcsak Kisbéren, hanem a térség községeiben is segítenek a hozzájuk forduló rászorulókon.
Jobb körülmények között segítik a családokat és a rászorulókat a kisbéri kistérségben. Kisbéren a Kisbéri Kistérségi Szociális és Gyermekjóléti Alapszolgáltatási Központ felújítása és bővítése történt meg, ezzel létrejött az idősek napközi otthona.
A Kisbéri Többcélú Kistérségi Társulás, a Családok és időskorúak szociális ellátásának kistérségi szintű fejlesztése című projekt megvalósításához nyert támogatást. Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott összeg 143 912 703,-Ft. Az Új Széchenyi Terv keretében, a Kisbéri kistérség szociális és gyermekjóléti alapszolgáltatási központ alapvető infrastrukturális feltételei, 161,6 mFt-ból valósultak meg. A szolgáltatások – a nappali ellátás kivételével, minden településen, önálló helyszínen elérhetővé váltak, amely megsokszorozza a munkavégzés hatékonyságát. Az épület felújításokkal 15 új telephely jött létre, és a központ is megújult. A családsegítő központ munkatársai nemcsak Kisbéren, hanem a térség községeiben is segítenek a hozzájuk forduló rászorulókon.
Kisbéren a Kisbéri Kistérségi Szociális és Gyermekjóléti Alapszolgáltatási Központ felújítása és bővítése történt meg. A Kisbér Város tulajdonában lévő épület egy részében a Szociális Gondozási Központ irodái működtek, másik részében a Máltai Szeretetszolgálat tároló helyiségei találhatók. Az idősebb korosztályú lakosság körében felmerült igények alapján az Önkormányzat a meglévő szociális gondozási központ igényesebb kialakítása és egy idősek napközi ellátását biztosító központ kialakítása mellett határozott.
A földszinten helyezték el az idősek nappali ellátó központját, illetve a szociális gondozó központ ügyfélforgalmi helyiségeit a szükséges kiszolgálókkal. Az időseket ellátó klub egy időben 30 fős nyugdíjas nappali tartózkodását oldja meg. Ennek kiszolgálására 5 fős személyzet működését biztosítják. A földszinti irodákon túl, ahol az ügyfélforgalom is van, a tetőtérben kaptak helyet a szociális gondozók, dolgozók. Az épület középső szakaszán a tetőtér beépítésben helyezték el a személyzeti irodákat, illetve az ehhez tartozó öltözőt. A tetőtér egy közös lépcsőn közelíthető meg a bejárati közlekedő sáv mellett, amely alatt helyezték el az információs helyiséget. Az idősek nappali klubjában található társalgó, pihenő, étkező, és melegítőkonyha is, a szükséges kiszolgáló helyiségekkel. A vizesblokkokat többnyire a délnyugati kiugró épületrészben alakították ki. Itt található a fürdető helyiség, mosóhelyiség, koedukált WC, a közlekedő másik oldalán, egy személyzeti és vendég WC, illetve a teakonyha a szociális gondozók számára. Az idősek számára külön kis kertrészt alakítottak ki. A terasz végében elhelyeztek egy külső hulladéktárolót, amely a kommunális hulladék tárolására szolgál. Az átépítés során a meglévő fa födémszerkezet és fedélszerkezet teljes cseréje megtörtént, a főfalak megtartásával. Az épület homlokzatát is felújítottak, a meglévő tagozatok és díszítések megtartásával. Az épületben új víz-csatornát, villany hálózatot és fűtésrendszert építettek ki, valamint kicserélték a nyílászárókat is.
Jobb körülmények között segítik a családokat és a rászorulókat a kisbéri kistérségben. A szolgáltatások, már Súron is elérhetőek. A szociális irodában, a szakellátásnak a szakembereivel, találkozhatnak a rászorulók, illetve ez egy olyan információs központ is lesz, ahol mindenki tudja jelezni a problémáját.
Súron a szociális iroda kialakítására az orvosi rendelő tanácsadó épületét jelölték ki. Az épület főbejáratát akadálymentesítették, melyen keresztül az iroda könnyen megközelíthető lett. A falakon vakolatjavítás készült, utána glettelték, majd újra festették a felületet. A csempeburkolatokat felújították. A falakra 8 cm homlokzati hőszigetelés készült, az egész épületen körben. A bejárati ajtót egy új, műanyag hőszigetelt ajtóra cserélték. Az iroda felőli belső ajtót szintén cserélték, helyette egy papírrács betétes, dekorfóliázott fa beltéri ajtó került. Mindkét ablakot kicserélték, helyettük hőszigetelt, fokozott légzárású műanyag ablakot helyeztek el. A lámpákat, konnektorokat és villanykapcsolókat szintén kicserélték.
A Kisbéri Többcélú Kistérségi Társulás, a Családok és időskorúak szociális ellátásának kistérségi szintű fejlesztése című projekt megvalósításához nyert támogatást. Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott összeg 143 912 703,-Ft. Az Új Széchenyi Terv keretében, a Kisbéri kistérség szociális és gyermekjóléti alapszolgáltatási központ alapvető infrastrukturális feltételei, 161,6 mFt-ból valósultak meg. A szolgáltatások – a nappali ellátás kivételével, minden településen, önálló helyszínen elérhetővé váltak, amely megsokszorozza a munkavégzés hatékonyságát. Az épület felújításokkal 15 új telephely jött létre, és a központ is megújult. A családsegítő központ munkatársai nemcsak Kisbéren, hanem a térség községeiben is segítenek a hozzájuk forduló rászorulókon.
Jobb körülmények között segítik a családokat és a rászorulókat a kisbéri kistérségben. A szolgáltatások, már Tárkányban is elérhetőek. A szociális irodában, a szakellátásnak a szakembereivel, találkozhatnak a rászorulók, illetve ez egy olyan információs központ is lesz, ahol mindenki tudja jelezni a problémáját.
Tárkányban közel 260m2-en olyan szociális iroda épült, ami családsegítő is egyben. Az épületben 20 fő szociális rászoruló számára van hely. A komplexumban található többek között egy társalgó, pihenő, orvosi szoba, konyha és étkező is. A nyílászárók mindenhol újak. Az épület teljes mértékben akadálymentesítve van.
A Kisbéri Többcélú Kistérségi Társulás, a Családok és időskorúak szociális ellátásának kistérségi szintű fejlesztése című projekt megvalósításához nyert támogatást. Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott összeg 143 912 703,-Ft. Az Új Széchenyi Terv keretében, a Kisbéri kistérség szociális és gyermekjóléti alapszolgáltatási központ alapvető infrastrukturális feltételei, 161,6 mFt-ból valósultak meg. A szolgáltatások – a nappali ellátás kivételével, minden településen, önálló helyszínen elérhetővé váltak, amely megsokszorozza a munkavégzés hatékonyságát. Az épület felújításokkal 15 új telephely jött létre, és a központ is megújult. A családsegítő központ munkatársai nemcsak a Kisbéren, hanem a térség községeiben is segítenek a hozzájuk forduló rászorulókon.
Jobb körülmények között segítik a családokat és a rászorulókat a kisbéri kistérségben. A szolgáltatások, már Vérteskethelyen is elérhetőek. A szociális irodában, a szakellátásnak a szakembereivel, találkozhatnak a rászorulók, illetve ez egy olyan információs központ is lesz, ahol mindenki tudja jelezni a problémáját.
Vérteskethelyen a projekt kialakítására a Polgármesteri Hivatal melletti használaton kívüli iskolaépületében található, utcafronton lévő helyiséget jelölték ki. A helység teljes mértékben akadálymentesített. Az épületben a főbejárat helye nem változott, az előtérből várót alakítottak ki, ebből nyílik a szociális iroda. Felújítottak továbbá egy darab felnőtt WC-t is. A falakat újravakolták és festették. A parkettát is felújították. A bejárati ajtót egy új, műanyag, hőszigetelt ajtóra cserélték. A belső iroda ajtót felújították. A WC előtér ajtót illetve a WC ajtót papírrács betétes, dekorfóliázott fa beltéri ajtóra cserélték. Mind az előtérben, mind az irodában az ablakokat kicserélték, helyettük új, hőszigetelt, fokozott légzárású műanyag ablakot helyeztek el. A konnektorokat, villanykapcsolókat és lámpákat kicserélték. A meglévő radiátorok helyett új lapradiátorokat építettek be. Az irodában található mosdót is újra cserélték.
A Kisbéri Többcélú Kistérségi Társulás, a Családok és időskorúak szociális ellátásának kistérségi szintű fejlesztése című projekt megvalósításához nyert támogatást. Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott összeg 143 912 703,-Ft. Az Új Széchenyi Terv keretében, a Kisbéri kistérség szociális és gyermekjóléti alapszolgáltatási központ alapvető infrastrukturális feltételei, 161,6 mFt-ból valósultak meg. A szolgáltatások – a nappali ellátás kivételével, minden településen, önálló helyszínen elérhetővé váltak, amely megsokszorozza a munkavégzés hatékonyságát. Az épület felújításokkal 15 új telephely jött létre, és a központ is megújult. A családsegítő központ munkatársai nemcsak Kisbéren, hanem a térség községeiben is segítenek a hozzájuk forduló rászorulókon.